Tipy a rady pro správný hubnoucí start

Každá žena chce vypadat skvěle a ne každá z vás ví, jak na to. My jsme si pro vás připravili článek o tom, jak nejlépe podpořit vaše hubnutí a hlavně jak docílit toho, aby vaše zhubnutá kila byla udržitelná!

1. Jeden z nejdůležitějších kroků vaší cesty k vysněné postavě je vaše myšlení!

Podstatné je, abyste vy sama opravdu CHTĚLA! Případy, kdy k nám do studia chodí ženy s tím, že se přestaly líbit jejich partnerům jsou bohužel krátkodobé, protože aby zhubly a dostaly se do kondice nechtějí ony, nýbrž jejich partneři. Taková cesta není podle nás ta správná a máme zkušenosti, že když žena opravdu sama chce a dělá pro své tělo a zdraví maximum, výsledky jsou opravdu úžasné, dlouhodobé a udržitelné Takže naladit se na tu svoji správnou vlnu, cvičit a jíst s láskou a vše půjde samo!

2. Jak často se měřit a vážit?

Tento bod se trošku týká bodu číslo jedna, kdy je důležité, abyste si to ve své hlavě správně nastavila. Není důležité se vážit každý den. Úbytky jsou po dnech minimální a budete pak demotivovaná a brzy ztratíte chuť posouvat se dál. Proto doporučujeme vážení maximálně 2x do měsíce 🙂 Navíc váha je pouhé číslo – nesledujte kilogramy – sledujte jak se vaše tělo postupně mění 🙂 Tuky se přetváří na svalovou hmotu a vaše tělo je tak „šťavnatější“ a pevnější. Sebevědomí stoupá a s tím i vaše chuť do cvičení a správného životního stylu! Měření a vážení se vyhněte v období menstruace, kdy má tělo tendenci zadržovat vodu.

3. Jeden den v měsíci (nejlépe v den úplňku) doporučujeme mít tzv. CELODENNÍ PŮST.

Tělo se perfektně očistí od zanesených toxinů, dojde k pročištění střevní mikroflóry a tělo tak dokáže zpracovat veškeré usazeniny. Výborně se posílí obranyschopnost a tělo načerpá novou energii. Objem žaludku se během půstu stáhne a nemá tak potřebu přijmout vyšší množství jídla, než je potřeba. Během půstu doporučujeme pít pouze neperlivou vodu, případně bylinkové čaje (kvalitní) v rozmezí 3 – 3,5 l. Druhý den po půstu začněte jíst zase tak, jak jste byly zvyklé.

4. STRAVA

Budeme se neustále opakovat, ale jídlo tvoří 80% vaší postavy. Takže je čistě na vás, jak s touto kapitolou naložíte 🙂 Je to dost o vůli, ale zároveň nedoporučujeme odepírání si dobrého jídla! Jídelníček byste měly mít dostatečně vyvážený, abyste neměly chutě na sladké (dostatek zdravých tuků, bílkovin a sacharidů).

V první řadě bychom vám doporučili neřídit se pokyny některých výživových poradců, a to jíst 5x denně. Každý organismus je jiný a každému vyhovuje něco jiného. Důležité je, abyste dodržovaly základní jídla (snídaně, oběd, večeři). Svačiny nejsou nutností, pokud to váš metabolismus nevyžaduje. Důležité je nehladovět, ale zároveň i nepřejídat. Rozestup mezi jednotlivými jídly by neměl být kratší jak 3 hodiny, aby mělo tělo čas strávit předešlý pokrm. Měly byste se vyvarovat ochutnávání a uždibování jídel – naruší se tak celý chod zpracovávání a trávení stravy a tím si zpomalujete spalování.

POZOR – vyhněte se různým „Dia výrobkům“ – jsou to výrobky BEZ CUKRU (Coca – Cola Zero, dia sladidla, džemy, dia čokolády, nápoje bez cukru, jogurty bez cukru, atd….). Všechny tyto výrobky obsahují látky jako Sorbitol a Aspartam, které způsobují plynatost, střevní potíže, nadýmání, problémy s vyprazdňováním, apod…

Naše doporučení:

 • Každý den snídejte – minimálně 45 minut po probuzení. 30 minut před samotnou snídaní doporučujeme vypít 250 ml vlažné vody s citrónem a 2 lžícemi 100% Aloe Vera (pomáhá produkci trávicích enzymů)
 • Dostatek kvalitních bílkovin – podpora svalové hmoty a zrychlení metabolismu (kvalitní maso + ryby, mléčné výrobky, luštěniny, vajíčka)
 • Pitný režim – dostatek tekutin zajišťuje efektivní látkovou výměnu ledvin, jejich správnou funkci a vylučování škodlivých látek. Nedoporučujeme konzumaci tekutin při samotném jídle z důvodu, že tekutina ředí žaludeční šťávy a enzymy, což narušuje proces trávení a může dojít k nadýmání, pocitu těžkosti a nafouklému břichu. Doporučujeme 20 minut před jídlem vypít alespoň 200 ml vlažné vody s citrónem, která napomůže k produkci trávicích šťáv, což dodává pocit rychlejšího nasycení a lépe zpracované potravy.
 • Mimo neperlivou vodu doporučujeme kvalitní zelené čaje, které pomáhají rozpohybovat spalování a zrychlují metabolismus

Naše skvěle fungující domácí čaje,
které doporučuje naše výživová poradkyně Míša:

Detoxikační čaj podporující trávení
(Zalijte vroucí vodou)

 • lžička mletého kmínu
 • mletý koriandr
 • limetka
 • citronová šťáva

Recept pro domácí silně detoxikační čaj
Tato kombinace podporuje trávení, zrychluje metabolismus a čistí zažívací trakt

 • 2 litry vody
 • 1 lžičku fenyklových semínek
 • 2 kuličky pepře
 • 1 lžička kmínu
 • kousek zázvoru

Silně čistící čaj
(Zalijte vroucí vodou, popíjejte během dne)

 • lžička sušené majoránky
 • lžička fenyklových semínek
 • lžička tymiánu
 • bobkový list
 • šťáva z půlky pomeranče
 • Vyřadit alkoholické nápoje z jídelníčku
 • Antioxidanty a vláknina – Aloe Vera, zelený ječmen, lněné semínko, fenyklová semínka
 • Kupujte vhodné pečivo – proteinový chléb, rýžové chlebíky, celozrnné nebo žitné pečivo, křehké plátky
 • Jezte alespoň 2x týdně kvalitní, čerstvé ryby
 • Nerozvařujte přílohy kvůli vysokému glykemickému indexu
 • Nekupujte Light výrobky
 • Doporučujeme konzumovat citrónovou trávu, která má blahodárný účinek na proudění lymfy

5. PRAVIDELNÝ POHYB

Jedna z dalších velmi důležitých kapitol v oblasti hubnutí je pravidelný pohyb. Bez toho to nepůjde 🙂

Aby byly tréninky nejefektivnější, doporučujeme cvičit ob den nebo alespoň 3x týdně, aby mělo tělo čas regenerovat a účinek cvičení byl tak maximální. Nejen frekvence cvičení je důležitá – velmi důležité je také to, v jaké tepové frekvenci cvičíte! Pohybovat byste se totiž měly ve své optimální tepové frekvenci, při které spalujete tuky (pokud se dostanete do anaerobní zóny při nadměrné makačce, tělo tak spaluje cukry a cvičení bylo spíše pro zlepšení kondice).

U nás v dámském studiu Vibe 35 Pardubice se zaměřujeme především na hubnutí a naše tréninky na Power Plate jsou vedeny nejen našimi zkušenými trenérkami, ale dokonce se zaměřujeme na to, aby trénink byl v takové tepové frekvenci, aby tělo co nejlépe spalovalo 🙂 Nemusíte se tak bát, že cvičíte špatně a neefektivně.

Mezi nejúčinnější pohybové aktivity pro hubnutí doporučujeme:

 • Power Plate pod vedením instruktorky
 • Jakékoliv kardio po dobu alespoň 40 minut v optimální tepové frekvenci (běh, kolo, brusle, rychlá chůze, aerobní posilování, plavání….)

 Důležité je, aby hubnutí bylo pozvolné – maximální úbytek by měl být 4 kg měsíčně. Nespěchejte na to, nechte své tělo reagovat radši pomaleji pro udržení dlouhodobých výsledků 🙂 Pokud byste se rády dozvěděly více o správném stravování, chtěly nastavit váš stravovací plán přesně na míru, kontaktujte nás na email info@vibe35pardubice.cz a naše výživová terapeutka Míša si vás ráda vezme do parády!

Děkujeme za přečtení a těšíme se na vás při dalším zajímavém článku 🙂 Nezapomeňte nás sledovat na Instagramu @vibe35_pardubice, ať vám neuniknou žádné novinky a vychytávky v oblasti hubnutí!